Felsőoktatásért felelős államtitkár: Kárpát-medence a magyar tehetségek földje – egyetlen tehetség sem veszhet el!
Mozgalmas év volt a felsőoktatásban és a szakképzésben egyaránt, Varga-Bajusz Veronika kértük meg, hogy értékelje az évet.
Mozgalmas év volt a felsőoktatásban és a szakképzésben egyaránt, Varga-Bajusz Veronika kértük meg, hogy értékelje az évet.
Hogy mi a tartalmi problémájuk az új törvénnyel, arról keveset mondhattak.
A projekt keretein belül képzési anyagot állítanak össze a hallgatók számára, amely segíti őket abban, hogyan ismerhető fel a világnézeti alapú diszkrimináció.
Szívesen írnám, hogy az SZDSZ szellemisége ma is velünk él (mert így könnyebb lenne), de ez egy sokkal silányabb, intellektuálisan üresebb nemzedék.
A pár éve bekövetkezett versenyképességi fordulatról kérdeztük a felsőoktatásért is felelős szakállamtitkárt.
Az egyetemi modellváltás, az Erasmus-program, a felvételik és más fontos kérdések kerültek szóba szombat délután Tihanyban, a Tranziton Varga-Bajusz Veronika, a terület felelős államtitkára és Charaf Hassan, a Műegyetem rektora beszélgetésén.
Tragikomikus, ami Ukrajnában zajlik, nevetnénk is, ha nem volna véresen komoly és felháborító mindez.
A sokszor meglepő eredmények megértéséhez a ponthatárszámító algoritmus működését kell megérteni.
„Az MCC élő, dinamikus közeg” – mondta el az Indexnek a kollégium főigazgatója.
A magyar egyetemek nemzetközi szinten is versenyképesek – mondta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a szerdai ponthirdetések utáni sajtótájékoztatón.
Vonzó lett a magyar felsőoktatás, amelyet az is bizonyít, hogy immár második éve több mint 120 ezren jelentkeznek az egyetemekre – hangsúlyozta Hankó Balázs.
Mi a jobb választás napjainkban: egy szakma vagy egy diploma? Melyek a slágerszakmák? Kell-e attól tartanunk, hogy a mesterséges intelligencia és a gépek felénk kerekednek egy nap? Többek között ezekről kérdeztük Pölöskei Gábornét, a Kulturális és Innovációs Minisztérium szakképzésért felelős helyettes államtitkárát. Interjúnk.
Még mindig népszerű a felvételizők körében a kommunikációs szak, de becsatlakozott az állatorvoslás is.
Az Állatorvostudományi Egyetem rektorával, a Professzorok Batthyány Körének korábbi elnökével a modellváltás nyerteseiről, az Erasmus-ügyről és a pedagóguspálya presztízséről is beszélgettünk.
A Mandiner kíváncsi volt, miből származott jelentős kamatbevétele az alapítványnak és hol tart fenn jelenleg irodát a minap ismét a politika kereszttüzébe került szervezet.
A modellváltásnak és a felvételi decentralizációjának köszönhetően idén nagyságrendekkel több diákot vettek fel az egyetemekre, mint a korábbi években. Erről és a felsőoktatás vitás kérdéseiről is faggattuk a felsőoktatásért felelős államtitkárt.
„Van pedagógus-utánpótlás” az innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár szerint.
A korábbinál sokkal többen jelentkeztek vidéki egyetemekre.
A professzorral eltűnő szólásszabadságról, a pszichológiát is hatalmába kerítő woke őrületről és az egyéni felelősségvállalásról beszélgettünk.